Recent Changes - Search:

KMOD Infotecture

Projectweek

Crosslab/NM-GRA

edit

Overzicht


Les 1 (2009/11/19)

Introductie/kennismaking

  • Intro werkopdracht 1

Introductie datamining

  • Technieken van datamining
    • Google tricks
    • leren 'herkennen'/analyseren data
    • actief data creëren/maken

Werkopdracht 1:

  • Kies een begrip/naam uit de lijst en bereid hierover een presentatie voor met betrekking op information design:
    • De presentatie is een verhaal aan de hand van een door jullie zelf ontworpen beeldverhaal/infographic (1 'poster', mag ook op de beamer)
    • Duur presentatie: 5-10 minuten
    • Voorbereidingstijd: ca. 1 les
    • 1 presentatie per persoon
    • Precies zijn: bronvermelding
  • Leerdoelen:
    • Voorkennis inventariseren
    • Kennis en inzicht inventariseren
    • Verbanden leggen
    • Kennis en inzicht delen met de groep
  • Resultaten:



Les 2 (2009/11/26)

Presentaties Werkopdracht 1

  • ca. 5-10 minuten per presentatie

In deze keuzemodule ontwikkelen we stapsgewijs:
een SNOG,
binnen het thema: biodiversiteit

  • Mogelijke richtingen
  • Intro & inventarisatie (brainstorm --> categoriseren --> kader (hypothese))
  • Introductie werkopdracht 2

Werkopdracht 2

Bedenk een hypothese aan de hand van het thema en onderbouw deze met creatief onderzoek, zoals behandeld in Les 1.

  • wees precies met je bronvermelding!
  • gebruik alle media die je kent! (besef; álles is informatie)
  • werk je onderzoek uit als een slideshow van ca. 5 slides.
    • onderbouw je hypothese helder
    • maak het een interessante presentatie
    • denk alvast na over visualisatie technieken die je zou kunnen gebruiken
    • denk aan een conclusie/bevindingen
    • PRESENTATIE in Les 4

Les 3 (2009/12/03)

Stappen/vragen:

  • Wat is je doel? / Hoe wordt je kaart gebruikt?
    • WAT is je verhaal
    • WIE is je publiek
    • HOE ga je hen overtuigen
  • Welke informatie is nodig? (wat heb je al, wat heb je nog meer nodig)
  • Is de informatie de moeite waard?
  • Wat kan worden weggelaten? (wat is de kern van de informatie?)

Omgaan met data & visualisaties

  • Data leesbaar & beheersbaar maken (categoriseren, structureren, verbanden zoeken, bv. met post-its)
  • Data voorzien van context, gelaagdheid (tijd, hoeveelheid, enz.)
  • Schetsen, schetsen, schetsen (op papier!)
  • Toetsen aan anderen (herkennen aannames, logische misstappen, interpretaties, etc.)

Visualiseren

  • visualisatietechnieken, kwaliteiten & eigenschappen
    • voorbeelden? --> sites visualisatietechnieken
  • Het allerbelangrijkste is het maken van iteraties (herhalingen) van schetsen & evalueren!

Vervolgens:


Les 4 (2009/12/10)

Presentaties slideshows opdracht 2

  • ca. 5-10 minuten per presentatie

Vervolgens

  • werken aan werkopdracht 3a

Werkopdracht 3a

  • Breng de 5 beelden van de hypothese (opdracht 2) terug tot 1 (één) beeld
  • Werk vervolgens op basis hiervan je hypothese uit tot 3 VERSCHILLENDE schetsversies
    • Probeer verschillende visualisatietechnieken uit, denk na over je bevindingen
    • Verschillende kleurstellingen en/of vlakverdeling gelden als 1 versie
  • Schrijf een begeleidende tekst van exact een half A4 (340-360 woorden)
  • Presenteren 3 versies+tekst in les 6
  • Presenteren uiteindelijke versie (1) in les 7

Les 5 (2009/12/17)

Werkles


Les 6 (2010/01/07)

Werkles

  • presenteren 3 versies snog, tekst
  • In de klas werken aan opdacht 3a

Les 7 (2010/01/14)

  • Presenteren synthese waarbij 3 schetsen zijn teruggebracht tot 1 semi-definitieve SNOG (opdacht 3a)

Les 8 (2010/01/21)

Presentaties ('Generale Repetitie')

  • Presentaties & bespreken van de definitieve SNOGS
    • 5 min. per presentatie
    • max. 10 min bespreken
    • Actieve houding verplicht! help je studiegenoten hun werk beter te maken met je opbouwende kritiek!
  • Deze versie van de SNOGS wordt geshowed tijdens open dag 23 januari

Vervolgens:

Werkopdracht 3b

Doorwerken aan SNOG, verwerken van adviezen/kritieken, verbeteren, bijschaven, perfectioneren


Les 9 (2010/01/28)

DEFINITIEVE PRESENTATIE met extern deskundige (ANDY van OMA)

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on December 18, 2009, at 05:18 AM